Atkal esam gaisā! Mēs Metožu karuselī 2, kas notiks Rīgā, 2018.gada 2.oktobrī, Monika hotel telpās. Dalīsimies ar savām jaunākajām spēlēm – Procesu vadības spēli “IR”, Īpašību un pašizziņas spēli “Divi ir viens” un Attiecību spēli “Viņš un Viņa”


Mūsu spēles

 • Procesu vadības spēle “IR”
 • Īpašību un pašizziņas spēle “Divi ir Viens”
 • Attiecību spēle “Viņš un Viņa”

Metožu karuselis 2

Prezentēsim savas spēles, dalīsimies pieredzē, priekos un izdzīvotajā un piedzīvotajā caur tām – to radīšanas procesā un to pielietošanas praksē

Spēle “IR” jau pieejama tirdzniecībā, bet jaunākās spēles pieejamas tirdzniecībā no 5 oktobra. 

Sadaļā Spēles ir informācija arī par nākamajām Procesu vadības spēles “IR” apmācībām – 12 oktobrī un 9 novembrī. Nenokavē un piesakies jau tagad.

Seko līdzi jaunumiem – augam mēs, aug mūsu rezultāti

YOCOMO – 1ais pilota kurss jaunatnes darbiniekiem

1st pilot course for youth workers – Working on and with the ETS competence model for youth workers working internationally

Darbā ar ETS kompetenču modeli

Ievietots: 16.06.2018

Yocomo? Yocomo! Eiropas stratēģijas ietvaros ir izmēģinājuma projekts – kurss par Eiropas Treniņu stratēģiju (European Training Strategy) – kompetneču modeli jaunatnes darbiniekiem.
Tas norisinājās no 4  līdz 10. jūnijam 2018. gadā pirmais kurss notika Romā, Itālijā. Fantastiskā vietā “Campus X” – studentu vide ar īpaši studentiem pielāgotām kopmītnēm, studentu vidi. Slēgtā teritorijā, kas nedaudz atgādināja pilsētu pilsētā. Tur bija gan veikali, gan klubi, gan izklaides vietas, parki ar griliem, sporta zāle un ts viss vienkopus šajā tik apbrīnojamā studentu vidē. Šī vide mums Latviešiem būtu studiju vizītes vērta un izmaiņu vērta mūsu pašu stundentu vidē un apmācību procesos. Pilnīga integritāte ikvienam, telpas pielagotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un vide tāpat. Vide no kuras daudz var mācīties un daudz var iegūt.

Šajās apmācībās mūs pārstāvēja Inga Muška – starptautiskā jaunatnes un jaunatnes darbinieku izglītības projektu radītāja, vadītāja un mūsu biedrības virzītāj spēks Iālijas galvaspilsētā Romā.

Kursa dalībnieki bija jaunieši un sociālie darbinieki no Grieķijas, Kipras, Itālijas, Vācijas, Spānijas, Portugāles, Slovēnijas, Slovākijas un protams arī Latvijas. Kursā dalību ņēma 20 dalībnieki.

Bija iespēja gan apgūt ETS modeli un tā kompetences, gan arī uz šī modeļa bāzes izstrādāt pašiem savus projektus, apmācības – 3 stundu, pāris dienu sesiju un treniņ programmu. Vērtīgā pierdze fantastiskā kolektīvā. Kolektīvs bija atsaucīgs, atbalstošs un darboties un strādāt gribošs kam patiešām rūp viņu mērķa auditorija – jaunieši un to vajadzības. Pati vide jau bija šī apmeklējuma vērta un patiesa iespēja sajust, ka kādam rūp mūsu jaunieši, viņu vajadzības un nākotne. 

 

Taču ar pašu kompetenču modeli un to iesaisti projektu izveidē, radīšanā un šajā projektā gūto zināšanu un metožu iespējām un nozīmību mēs plānojam dalīties 2018.gada 27.jūnijā. Šajā projektā izstrādātajā 3 stundu sesijā, kas norisināsies no plkst: 16:00-19:00 Rīgas jauniešu centrs „Kaņieris” telpās.

 


Tikai viena kompetence spēj mainīt visu tavu dzīvi!

 

Tuning in: Learning and youthpass

Turīna, Itālija – 19.02.2018-24.02.2018

Pasākumā dalību ņēma 9 dalībvalstis un 24 dalībnieki

Pasākuma laikā tika apgūts: Kompetenču modelis, Youthpass vadlīnijas un vairākas spēles un metodes, lai šos procesus varētu novadīt kvalitātīvi, produktīvi un aizrautīgi.

Tika apgūtas tādas metodes kā:

 1. River of learning
 2. Mandala as reflection tool
 3. Feedback game
 4. Learning out of the BOX – game
 5. “My Learning!?” model
 6. Question model
 7. Learning styles inventory
 8. Johari Window model
 9. Wheel in Motion 
 10. Learning Outcomes Interview
 11. Self-Reflection method
 12. Self-Reflection Tool
 13. Facilitation of learning 
 14. Case study
 15. Un vēl daudzas citas.

Pasākumā piedalījās Inga Muška, lai nodotu tālāk šīs zināšanas tika sarīkots vienas dienas seminārs 28.martā, kurā dalību ņēma 10 dalībnieki un tiek plānota vēl atkārtota aktivitāte 22.maijā, kur arī Inga dalīsies ar šajā pasākumā gutajām zināšanām, metodēm un resursiem.

Turpinām augt un attīstīties, apgūt jaunas zināšanas, metodes un pieredzi, lai būtu lābāki un kvalitatīvāki priekš Jums.

Biedrības “Alive”

Komanda

 

Publicēts: 03.04.2018

dalība “TOOL fair Xii” – Waves of innovation

Varna, Bulgārija – 06.11.2017-10.11.2017


Šis bija staprtautisko aģentūru rīkots pasākums, kurā dalību ņēma 36 dalībvalstis un tajā piedalījās 107 dalībnieki.

Pasākuma norises laikā, notika 24 apmācības un 3 meistarklases. Katru dienu bija 2 sesijas, kurās paralēli notika 4 apmacības un vakara noslēguma bija 1 sesija ar 3 paralēlām meistarklasēm.

Vairāk informācijas par norisi atrodams šeit  http://educationaltoolsportal.eu/en/agenda/xii  

Pasākuma laika tika gūta pieredze, apgūtas metodes un spēles, ko ieguvu ņemot dalību. Arī mūsu Biedrība ņēma dalību ar mūsu izveidoto metodi un spēli – metodi “Kodols” un uz tās bāzes izveidotot spēli “IR!” jeb angļu valdoā “BELIEVE”

Ar prieku varam paziņot, ka pirmais spēles izlaidums Latviešu valodā jau ir ceļā pie tā jaunajiem īpašniekiem. Vairāk par spēli sadaļā “SPĒLES“, Jau maija sākumā būs pieejamas spēles arī angļu valodā un Jūnijā – krievu valodā.

19 un 27.martā norisinājās pasākumi Latvijā, kurā dalību ņēma kopā 39 dalībnieki

Pāsākumā dalījāmies:
– ar pieredzi, ko guvām šajā pasākumā (Ievads 30 min)
– metodes, spēles un citi ieguvumi pasākumā – vērtīgas un noderīgas, praksē izmantojamas metodes darbā ar jauniešiem, pašiem ar sevi, integrāciju un inovāciju – 8 METODES. 

Metodes un to aprakstus, kā arī metodes no iepriekšējiem Tool Fair pasākumiem, spēles un darbam noderīgas prakses var iegūt šeit: http://educationaltoolsportal.eu/library

Pāsākumu vadīja: Inga Muška

 

Īss video ieskats kā mums gāja:

 

CORE – concept of roots elements


Short video about Core of Core – more information about this method will be available soon. Follow news and be the first who now about that. Push the button Register and became part of us. Welcome 🙂 

 

Kodols – video  


Īss video par Metodes “Kodols” pamatiem un to, ko tā sevī satur. Sīkāka informācija par šo metodi pieejama jau dŗīz. Kļūsti par mūsu Biedrības biedru. Nospied pogu Reģistrēties un esi pirmais, kas uzzinās par jauniemiem. Reģistrēšanās ir bezmaksas, taču tas dod tiesības uz ļoti daudzām priekšrocībām.